IT servis: 730 602 138, 724 777 210
 
 
 
 
 
 
 

CHYTRÁ DOMÁCNOST

SONOFF

Chytrou domácnost tvoří soubor zařízení, která nám usnadní život a některé stereotypní denní úkony. Tato zařízení jednoduše udělají některé věci za nás.

Na printscreenu vidíte jednoduchou zásuvku, která měří teplotu(může měřit i vzdušnou vlhkost) a na základě teploty má předdefinované funkce. Tady v tomto případě hládá teplotu a pokud klesně pod 2C zapne zásuvku a ta dohřeje místnost na přednastavenou teplotu (10C) a opět se vypne. Firma SonOff vyrábí zásuvky pro 10A a 16A spínání. 

 

Dobrou možností, jak si sami jako stavebnici sestavit chytrou domácnost, je využití produktů značky Sonoff. Jednotlivá zařízení si nainstalujete svépomocí a přesně tam, kde Vám nejvíce usnadní život. Sonoff chytrá domácnost nepotřebuje oproti konkurenci žádnou centrální jednotku.

Jednotlivé komponenty se jednoduše připojí na Vaši domácí wifi síť a skrze mobilní aplikaci (IOS/Android) zařízení na dálku Vaším telefonem ovládáte. Všechna zařízení Sonoff můžete ovládat také hlasem, a to pomocí Amazon Echo a Google Assistant. Představte si Váš dům nebo byt, jak automaticky zapne odvětrávání v koupelně na základě vlhkosti vzduchu zvýšené sprchováním… a samozřejmě při poklesu vlhkosti se větrák sám vypne. K tomuto účelu je vhodný Sonoff TH10 s čidlem teploty a vlhkosti.

V mobilní aplikaci snadno nastavíte hodnoty, při kterých se zařízení má zapnout/vypnout. Dalším užitečným pomocníkem, který navíc skvěle vypadá, je Sonoff Touch. Jedná se o nástěnný dotykový vypínač, který snadno sami vyměníte za Váš stávající obyčejný. Sonoff Touch Vám umožní už nikdy nevstávat kvůli zhasínání světel, odkudkoliv mimo domov zkontrolovat, jestli je doma zhasnuto, případně na dálku rozsvítit či zhasnout. Další užitečnou funkcí Sonoff Touch je spínání na základě senzoru pohybu. Přijdete domů a světlo se samo rozsvítí, což, pokud máte plné ruce, jistě oceníte.

Sonoff S20 je chytrá zásuvka, díky které si užijete výhody chytré domácnosti bez nutnosti jakékoli instalace, jen ji zapojíte do stávající zásuvky ve zdi a skrze ni potom ovládáte jakýkoli připojený elektrický spotřebič. Skvěle se hodí např. pro automatizování závlahy pomocí čerpadla - snadno si naplánujete sepnutí každé ráno a večer na tři minuty a o zahradu je postaráno. Sonoff B1 chytrá žárovka umí měnit intenzitu světla, barvu i teplotu světla. Díky těmto funkcím můžete v domácím prostředí vždy nastolit tu správnou atmosféru pro sledování filmu, večeři apod.

 

 

LOXONE

Objevil jsem novinku na Českém trhu a právě ji zkouším. Jedná se o vyšší úroveň snad všech chytrých věcí, co jsem kdy zkoušel. Funkce a možnosti inteligentního domu Loxone nabízí řešení pro veškeré funkce chytrého domu. Skutečné kouzlo je v dokonalé souhře všech komponent. Vše o sobě ví, rozumí si a dokáže spolupracovat na základě zjištěných dat. Díky této kooperaci vše v domě funguje bez kompromisů. Až se tímto systémem kapku ochytřím, napíšu tady více.

 

 
Servis