IT servis: 730 602 138, 724 777 210
 

 


 
 
Chytrý dům začíná od LOXONE
 • Světla
 • Software
 • Servis
 • Sítě
 • Internet
 • Ceníky

 

Vaše světla ví, co mají dělat

Vaše světla ví, co mají dělat V chytrém domě světla ví, jestli a jak mají svítit. Když vstoupíte do místnosti, kde je tma, rozsvítí základní světlo. Když odejdete, sama zhasnou. Když ale spíte, svítí pouze tak, aby nikoho neoslnila. Stačí sundat nohu z postele. Ve většině případů se o ně nemusíte vůbec starat.

Plánování osvětlení

Od moderních zabudovaných LED Spotů po Závěsná světla RGBW s jedinečnou architekturou a vzhledem. U nás získáte produkty pro všechny druhy osvětlení vhodné pro domácnosti, firmy i speciální aplikace. S plánováním osvětlení vám rádi pomohou naši odborníci v rámci bezplatné konzultace.

Příklady jednotlivých

 • Disková pole a zálohovací systémy(řešení IBM TSM)
 • HW příslušenství k serverům
 • a mnoho dalšího

U notebooku jsou velké možnosti při výběru příslušenství (TV karty, větší interní HDD, externí 2,5 HDD, mechaniky Blu-Ray, apod) s širokou možnosti rozšíření záruk.

Instalace operačních systémů a aplikací
Instalujeme operační systémy Windows, MAC a Linux a to včetně jejich aktualizací a zabezpečení. Samotné instalaci předchází konzultace, kdy Vám navrhneme optimální řešení programového vybavení pro instalovaný počítač. Součásti konzultace je i možnost provedení komplexní zálohy celého disku počítače, aby se předešlo možné ztrátě dat. Instalace informačního systému, účetnictví či dalších aplikace řešíme ve spolupráci s dodavateli.
Instalace operačního systému je vždy radno svěřit do rukou odborníka, protože chybný postup instalace laikem může přerůst v nepříjemné zážitky s nejistým závěrem. Zejména to platí pro instalaci operačního systému, kterou obecně není příliš vhodné amatérsky provádět (Windows, Linux, MAC) Instalace balíku aplikací Office, antivirového programu, nebo jakýkoliv jiný program provádíme včetně všech patchbalíčků a oprav, čímž šetříme Váš čas a peníze.
Samozřejmostí je možnost instalace u nás zakoupeného software (dle ceníku).

Zabezpečení

Počítač, notebook, server je při každodenní práci se soubory, médii, Internetu vystaven nepříjemnému riziku infekce, nebo dokonce i zcizení dat. Proto je velmi důležité správně a kvalitně zabezpečit výpočetní techniku před těmito útoky. Doporučíme Vám na základě poznání prostředí, kde se servery nebo stanice budou provozovat, řešení aby se zamezilo  úniku Vašich informací. Zabezpečení internetu je důležité především proti virům, spamům, malwaru, hackerům, kteří se snaží o zcizení Vašich dat.
Určitě se setkali se stavem, kdy se Váš počítač chová „divně“ či značně zpomalil? Objevují se Vám na ploše nové podezřelé ikony? Máte i po spuštění aplikací procesor vytížen na 100%? Nebo při práci s internetem automaticky vyskakuje bezpočet cizích oken se zahraničními reklamními nabídkami? Přišel Vám účet za mobil, nebo pevnou linku kdy jste volali do Ulánbátaru, ačkoliv o tom nic nevíte? Pokud jste si na tyto otázky odpověděli ANO – je značná pravděpodobnost, že Váš počítač byl napaden.
Důležité je zachovat v tomto případě klidnou hlavu. Řešením je v tomto případě instalace  antivirového programu či jiných aplikací pro zabezpečení. Software pro zabezpečení je používán k ochraně soukromých informací, k zajištění integrity a zabezpečení informačních systémů. Tento software většinou obsahuje antivirus, antispyware, antiadware, antispam, antirootkit, firewall, ochranné nástroje zabezpečující počítač před hackery, phishingovými útoky, napadeními instant messengerů a jinými běžnými bezpečnostními hrozbami z internetu.
Dodavatelé profesionálních zabezpečovacích programů pro spolehlivou ochranu Vašeho osobního počítače či notebooku:

 • antivirové programy NOD32, Symantec Norton Antivirus, McAfee
 • zabezpečovací software Kerio, Symantec
 • a mnoho dalších.

Sami si můžete vyzkoušet zdali máte dobře zabezpečený počítač ..... zde

Zálohování je základem spokojeného uživatele, ale někteří stále věří že se jim nic nemůže stát. Právě proto Vám nabízíme službu, kdy jsem schopni za určitých okolností obnovit data ztracená z důvodů nešťastného vymazání nebo poškození nosného média. Píšeme za určitých okolností, protože ne vždy se dají ztracená data obnovit. Úspěšnost v tomto případě je bez mechanického poškození vysoká.
Windows jako operační systém je koncipován tak, aby zamezil případným chybám uživatele  vlastnosti koše, kam uživatel průběžně odstraňuje soubory. Koš je jako dočasná schránka vymazaných souborů a případě požadavku na obnovu jej uživatel jednoduše obnoví. Co ale v případě, kdy se z koše vysypou soubory, nebo nějaký vir napadne počítač a zformátuje „nenávratně“ jeho pevný disk? Jde-li pouze o nedůležitá soukromá data nebo programy, které snadno po reinstalaci operačního systému opět nainstalujeme, není to až tak zlé. Ale co když jde o data důležitá – například ztráta veškerého účetnictví společnosti, či důležité obchodní dokumenty a podklady? V tomto případě se musíte neprodleně obrátit na naši technickou podporu, která se pokusí zajistit obnovu dat.
Jaké další služby poskytujeme?

Svoz a diagnostika zdarma

 • Vadné médium zdarma vyzvedneme a provedeme diagnostiku
 • 90% případů záchrany dat řešíme do 48 hodin, v expresních případech do 6 hodin

Záchrana dat je u nás prováděna:

 • z pevných disků (IDE, SATA, SCSI, 2,5")
 • zálohovací pásky, magnetooptická média
 • paměťové karty (CF I,II, SmartMedia, xD card, Secure Digital, Memory Stick)
 • diskety, ZIP, JAZ
 • CD, DVD

Obnovu dat jsme schopni provést z médií poškozených:

 • softwarově (smazaná data, zformátování, po nákaze virem, přepsaná servisní data)
 • mechanicky (poškrábaná datová vrstva)
 • el. proudem, přepětím
 • výrobní vadou (zadřená ložiska disků, utržené hlavy,vadný motor)
 • požárem (u HDD), povodní

Při obnově dat dokážeme vaše soubory zachránit z těchto operačních systémů:

 • Windows (FAT, NTFS)
 • Unix, Linux (EXT, EXT2, EXT 3)

Průběh záchrany dat
Nejpozději následující pracovní den od doručení datového média k záchraně dat Vám sdělíme cenový odhad a výsledek posouzení.
Zachráněná data jsou předána na datovém nosiči dle dohody(CD,DVD,jiný pevný disk).
Bezpečnost při obnově dat:
Celý proces obnovy dat probíhá v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů. Pokud není dáno jinak, jsou zachráněná data, po souhlasu zákazníka, archivována 48 hodin po předání. Poté jsou nenávratně zlikvidována bez pořízení jakékoliv jejich zálohy. Na požádání je možno sepsat smlouvu o zachování tajemství či jinou specifickou smlouvu dle potřeby zákazníka.

Nabízíme Vám návrh a realizaci, správu i servis sítí LAN / WAN / WIFI / VPN. Na strukturovanou kabeláž poskytujeme záruku až 20 let. Součástí našich řešení je zabezpečení přístupu do datových sítí a ochrana vlastních dat před zneužitím nebo napadením. Navrhujeme a realizujeme počítačové sítě podle potřeb Vaší instituce. Máme rozsáhlé zkušenosti získané instalacemi a správou firemních sítí. Na přání Vám navrhneme a vytvoříme projekt síťového řešení a ochrany dat, přičemž servery Vám budeme dimenzovat podle rozsahu a druhu zpracování Vašich dat. Síťová řešení a ochrany budujeme na platformách operačních systémů Microsoft a LINUX.

Nevíte si rady s připojením na Internet? Poradíme Vám  s optimálním řešením připojení k internetu. Současně jsem schopni vyřešit i možnosti připojení více uživatelů, vybudováním  LAN sítě dle požadavků uživatelů.
Stavíte novostavbu, rekonstruujete a určitě víte, že budete chtít se koukat na filmy, fotky, poslouchat hudbu z různým míst Vašeho domu? Dnešní trend je domácí LAN síť, která umožňuje přenášet i velké objemy dat. Pro připomenutí - CD medium mělo 700MB, DVD až 9GB a dnešní BluRay disky pojmou až 50GB dat. Do budoucna se počítá s přenosem TV programu přes Internet, tedy přes LAN sítě. Současné řešení přenosu dat přes WiFi je dostatečné jen pro standardní Internet, proto nás kontaktujte, kdy Vám vybereme nejvhodnější a nejoptimálnější připojení k internetu. Řešení navrhujeme „na míru“ dle požadavků zákazníka.

Seznam současných možností pro připojení na Internet :

 • ADSL značí asymetrickou DSL (česky: data jedním směrem "tečou" rychleji - v případě připojení k internetu stahujete data rychleji - download, než vysíláte požadavky – upload)
 • DialUp je nejstarší a u nás stále ještě nejrozšířenější technologie připojení na internet. Jedná se o dialup způsob připojení, který dosahuje teoretického maxima 56 kbps tedy 7 kB. V reálu se pohybujeme někde v rozmezí 3 - 5 kB. Výhodou tohoto typu připojení je jeho snadná dostupnost kdekoliv, nevýhodou naopak skutečnost, že se jedná o časově zpoplatněné připojení, takže se nehodí pro "celodenní" využití.
 • CaTV vyjadřuje možnost připojení k internetu přes rozvody kabelové televizi. Obecně se dá řící, že toto připojení může být velmi kvalitní a vhodné pro náročnější aplikace, včetně on-line her.
 • WiFi Bezdrátová technologie přenosu dat je dnes velmi populární. WiFi (Wireless Fidelity- "bezdrátová věrnost") je označení pro výrobky pracujícím podle standardu 802.11a/b/g/n a které jsou mezi sebou vzájemně propojitelné. WiFi zařízení pracují v nelicencovaném frekvenčním pásmu 2,4 GHz.
 • VoIP Alternativou ke klasické telefonii, založené na použití sítí s přepojováním okruhů, jsou řešení využívající k přenosu digitalizovaného hlasu, sítě určené původně pro přenos dat a fungující na paketovém principu. Patří sem zejména tzv. IP telefonování a techniky souborně označované jako VoIP (Voice over IP).

Mobilní řešení Internetu

 • GPRS je technologie, kterou v současné době disponuje každý nový mobilní telefon. Připojení přes GPRS je často srovnáváno s klasickým vytáčeným připojením Dial-Up. V reálu jsou parametry spojení závislé na momentálním využití buňky mobilní sítě a v ideálním případě se skutečně rychlost směrem k uživateli vyrovná zmíněné "klasice". Ovšem je třeba počítat s tím, že rychlost směrem od uživatele, tedy tzv. Upload je velmi nízká cca 1 kB/sec.
 • EDGE je jedna z novějších technologí známá ze světa mobilních telefonů. Vznikla vylepšením standardu GPRS, ze kterého vychází a se kterým také souběžně spolupracuje. Mobilní připojení má obecně řadu výhod, u EDGE se navíc dosahuje celkem slušných rychlostí teoreticky až 250 kbps pro download. Vodafone, T-Mobile, O2
 • CDMA, 4G Sítě standardu CDMA jsou řazené mezi sítě 3G (třetí generace). Základním principem funkce CDMA je umožnění současné komunikace více uživatelů v rámci jednoho frekvenčního pásma. – O2, T-Mobile

Ceník pro domácnosti

Instalace počítače, včetně instalace posledních aktualizací a driverů

od 1000,- Kč

Zálohování dat, instalce počítače

od 1500,- Kč

Konfigurace tiskáren a příslušenství, standardního hardware, instalace ovladačů

od 500,- Kč

Obnova dat z disku

Od 1000,-Kč

Obnova RAID, SSD, SD karet

od 1500,-Kč

Cena za hodinu práce

390,-Kč

Ceny jsou platné pro rok 2021

 

 

Speciální služby pro domácnosti

Služba

 

Obnova smazaných dat, odstranění virů a spyware z počítače, diagnostika závady (bez opravy)

od 1000,-Kč /hod

Konfigurace síťových prvků, firewally, routery, switche

IT Poradnenství

Upgrade počítače, sítě, návrhy sítí, konzultace řešení

IT expert pro servery, sítě
690,- Kč /h

Čistění počítačů od prachu

250,- Kč / kus

Specializace výhradně na počítače DELL a HP

Sleva 15%

   

Ceník dopravného

Vzdálenost

Cena

Ostrava

120,- Kč / cesta

ostatní nad 10km

8,- Kč / za každý další km

 

Ceny platné od 2021